MIS? KES? KUS?

  Kaljuronimine on kaasahaarav ja lõbus spordiala, mis kogub ka Eestis järjest populaarsust. Sel suvel on esimest korda võimalik kaljuronimisega tegeleda ka siin Raplas! 9. juulist kuni 9. augustini on Sadolini Spordihalli juures avatud tehissein kaljuronimiseks. Kaljuronimissein on närvekõditavad 8 meetrit kõrge (umbes kahekorruselise maja kõrgus) ning mahutab korraga ronima kaks inimest. Ronimine on turvatud köitega (ülaltjulgestuses ronimine). Enamus seinast on vertikaalne, aga täiesti tippu jõudmiseks tuleb läbida ka negatiivse kaldega sektsioon. Ronimiseks on ette valmistatud erinevas raskuses rajad, mis on markeeritud erinevat tooni ronimisnukkidega. Asja teevad põnevamaks ka seinale paigutatud geomeetrilised volüümid, mis sõltuvalt paigutusest ronijat abistavad või vastupidi ronimisele keerukust lisavad.

  Ronimisseina avame Rapla Melu festivalil 9. juulil ning siis on ronimine kõigile huvilistele päev läbi TASUTA! Kohal on instruktorid, kes ronijaid abistavad. Rapla Melu ajal ronimiseks ette registreerima ei pea. Tule lihtsalt kohale ja võta sõber ka kaasa!

  Vaata ürituse kohta täpsemalt Facebookist

  Pärast 9. juulit ja kuni 9. augustini toimuvad seinal regulaarsed juhendatud treeningud, kuhu ootame kõiki huvilisi! Treeninguid puudutava info leiad veidi allpool.

  Projekti viib ellu Kaljuronimine MTÜ, toetab Rapla Vald.

Trennid

Juhendatud ronimistreeningud

Trennis õpime kaljuseinal ohutuks ja efektiivseks liikumiseks vajalikke oskusi ja rakendame neid erineva raskusega ronimisradadel. Lisaks füüsilisele treeningule õpime kasutama köisi ja julgestusvahendeid.
Treeningusse on vajalik registreeruda!

 • T, K, N 18:00-21:00
 • L 17:00-20:00

Lastetrennid (7-13)

Käsitleme samu teemasid, mis täiskasvanute trennis, aga veidi mängulisemalt.
Treeningusse on vajalik registreeruda!

 • T, N 16:00-17:30
 • L 15:00-16:30

Ka trennivälistel aegadel on võimalik seinal ronida. Selleks tuleb aeg instruktoriga eelnevalt kokku leppida.
Ilma instruktorita on seinal köiega ronimine keelatud!

Hinnad

Ronimispääse - 6€

Pääse sisaldab ka ronimisvarustuse renti.

Tasuda saab kohapeal sularahas või ülekandega. Mittetulundusühing Kaljuronimine • EE497700771001351171

Kontaktandmed


Kontakt ja registreerimine
jaagup@gmail.com
+372 56231160

Asukoht
Sadolini Spordihoone, Viljandi mnt 69 A, Rapla, 79514 Rapla maakond